„Калиакра“ и „Устрем“ продължават във „В“ група за сметка на „Волов“

Отборът от Шумен отпадна в последния кръг от третото ниво на футбола у нас.

Приключиха срещите от ХХХIII /последен/ кръг в Североизточна трета лига – втора 7-ца, като интрига имаше само в два от мачовете. Неизвестната беше свързана с името на единственият изпадащ отбор от третото ниво на футбола в тази географска част у нас. В областната група през есента ще се състезава състава на „Волов“ от град Шумен, загубил у дома от „Локомотив“ /Русе/ с 1:5. Печеливш от цялата ситуация се оказа състава на „Бенковски“ /Бяла/, който не сгреши вкъщи и спечели с 2:0 срещу „Кубрат“. Победата осигури на домакините така необходимите точки да оцелеят в групата.

Представителите на Добричка област в потока – „Калиакра“ и „Устрем“ още преди седмица седмица знаеха съдбата си. И ако каварненци в този заключителен кръг почиваха, дончевци изиграха протоколен двубой пред собствена публика срещу „Тополи“. Гостите се наложиха с 4:0, като още до почивката водеха с класически резултат. Тимът на „Устрем“ опитваше да противодейства, но липсата на основни единици в състава се отрази върху представянето му. След като на този етап няма други кандидати от Добричка област да играят в Североизточна трета лига, от новия сезон там ще продължат да се състезават отборите на „Септември“ /Тервел/, „Калиакра“ /Каварна/ и „Устрем“ /Дончево/.